Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 

Vážení přátelé, milí hosté

Restaurace U Labutě se umístila pro rok 2012 v Maurerově výběru Grand Restaurant v prestižní TOP 100. Bližší informace na www.grandrestaurant.cz, rubrika TOP 100.

Chceme tímto všem našim příznivcům,co nám poslali své hlasy, upřímně poděkovat za jejich důvěru.

Na setkání s Vámi se těší

S úctou Ladislav Šimek

GASTRONOMIE V RESTAURACI U LABUTĚ

Zárukou kvality a delikátnosti pokrmů je nejen zastřešující značka restaurace U Labutě, ale také profesionální přístup celé rodiny.

Naše předsevzetí dělat špičkovou gastronomii představuje nekonečný tvůrčí proces, v němž je třeba využít nejen kuchařského mistrovství, ale také fantazie ve spojení s praktičností a využitím tradičních a sezónních surovin, z nichž se díky kulinářskému umění vytvoří pokrm, kterému málo kdo odolá.

OCENĚNÍ

Naši zaměstnanci a majitelé jsou členy Asociace kuchařů a cukrářů ČR (AKC ČR) a Asociace sommelierů České republiky.

V roce 2005 získali naši sommeliéři certifikaci na degustaci vín, platnou pro celé území EU.

Od roku 2005 je restaurace pravidelně zařazována do Maurerova výběru TOP restaurací České republiky.

HISTORIE MÍSTA

Na místě, dnešní restaurace U Labutě, kdysi v dávnověku na soutoku Strhance a Bečvy sídlily labutě. O labutích se vypráví, že jsou krásné, ušlechtilé, ale co je o nich nejznámější, že labutí pár si je věrný po celý svůj život a pokud jeden z páru zemře, brzy ho následuje i ten druhý.
Na počátku 19. století zde bydlel mladík Arnošt, který zdědil malý hostinec, kde podle labutí pověsti pokud jeden z manželů hostinských zemřel, nejpozději do roka a do dne jej následoval druhý. Arnošt toho nevěda, pojal za manželku hezkou Madlénku, se kterou měl brzy dvě děti. Bohužel pro mladou rodinu, císař pán zavolal a mladý Arnošt musel odejít sloužit v armádě. Za půl roku na to přišla zpráva, že Arnošt zemřel v daleké zemi. Madlénka prožívala ohromný smutek a žal. Všichni sousedé čekali, že každým dnem odejde z tohoto světa i Madlénka. Po té co uběhl rok a den od smrti Arnošta, starý soused Vysloužil jí s jiskrou v oku oznámil, že její muž žije a že to ví naprosto určitě, ale pravý důvod své doměnky, totiž že se nenaplnila pověst, jí nesdělil. A osud mu dal za pravdu, protože Arnošt se po dvaceti letech vrátil nazpět, když před tím navštívil snad každý kousek světa. Soused Vysloužil až na smrtelné loži sdělil své tajemství, proč díky labutí pověsti věřil, že je Arnošt živ. Od té doby se hostinci říkalo „U Labutě“. Arnošt se svou ženou dlouho a dobře vedli hostinec, kde Arnošt velice rád připravoval pro hosty jídla ze zemí, které navštívil. Arnošt s Madlénkou se dožili šťastně vysokého stáří. Tento svět opustili společně, aby i oni naplnili labutí pověst.


Copyright © 2021 Restaurace U labutě  |  Mapa stránek