Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

PIVNICE U LABUTĚ


Restaurace U Labutě i přes dlouhou tradici zájezdního hostince začala fungovat v dnešní podobě až po povodni v roce 1997, kdy se stará budova hostince zřítila pod přívaly vody okolo druhé hodiny ranní. Stavba objektu nové restaurace se podařila v poměrně krátké době dokončit a pivnice se s velkou slávou otevírala v říjnu 1998. Návštěvnost tohoto dne se pohybovala okolo 2000 stálých hostů, zvědavců, kolemjdoucích. Velký zájem nových hostů začal tvarovat pivnici do jiných dimenzí služeb, než poskytovalo toto zařízení před povodní. Velkou spotřebu tvrdého alkoholu vystřídal nebývalý zájem o výrobky kuchyně, které v tu dobu nebyly v regionu běžné. Grilovaná kolena, kuřecí křidélka vepřová žebírka se staly běžnou součástí každého posezení v pivnici. Obzvlášť populárními se stala grilovaná křidélka, která jsou zhotovována dle vlastní receptury. Jejich popularitu charakterizuje dnes všeobecně známé heslo: „kdo neochutnal křidélka, nebyl na Labuti“.

Také volba ponechat na čepu pouze přerovské pivo Zubr, sice zavání patriotismem, ale ukázala se jako naprosto správná. Toto pivo podtrhuje charakter přerovské pivnice, uspokojuje chuťovou tradici u hostů o to víc, když se v každoroční soutěži tuzemských pivovarů umisťuje na čelních místech, což pochopitelně vyvolává uspokojení a hrdost štamgastů. Kromě „běžného provozu“ je často využíván salónek pivnice s kapacitou 35 míst k velké škále různých akcí, kde si náročnější gurmán přijde na své, protože může využít nabídky kuchyně z restaurace v I. patře.

Velkým hitem, především 90. let minulého století, se stalo sledování různých sportovních akcí na velkoplošném plátně, které si svou atmosférou nezadala s pobytem přímo v ochozu stadionu.

Kapacita pivnice je 100 míst, v létě se rozšíří o předzahrádku, která je zbudována, jako přemostění potoku Strhanec, takže hosté sedí přímo nad vodou.

Naprosto běžný a hodně frekventovaný je způsob prodeje křidélek a ostatních výrobků přes ulici, což ohodnotí hosté z okolí, popřípadě řidiči. I v pivnici je možno využít věrnostního systému zákaznických karet jako v restauraci.

 

Děkujeme za Vaši případnou návštěvu a zachovejte nám přízeň i nadále.Copyright © 2021 Restaurace U labutě  |  Mapa stránek